בטיחות דק עץ במבנה מגורים

 

דרישות בינלאומיות לבנייה וחיבור דק למבנה מתמקדות בבטיחות של המבנה. דק עץ הבנוי בצורה לא נכונה הוא, אם לנסח זאת בפשטות, מסוכן. על מנת למנוע שיטות בנייה שעלול להיות מסוכנות, ישנם סטנדרטים וחוקים לבניית דק. למרות שסטנדרטים והחוקים משתנים ממדינה למדינה ומאזור לאזור, רבים מהם מבוססים על הקוד הבינלאומי לבניית מבנה מגורים, הקובע דרישות בכמה תחומים מרכזיים בעיצוב דקים ובנייה.
כל דק חייב לתמוך בעומס. העומס הוא המשקל של מבנה הדק עצמו בתוספת המשקל של כל אלמנטים מחוברים באופן קבוע על הדק. בנוסף, הדק חייב להיות מסוגל לתמוך ב"עומסים חיים". ה"עומס החי" הוא המשקל של כל דבר שיהיה על הדק באופן זמני, כגון אנשים וריהוט.

 

עץ לדק

עץ מיוחד המשמש לבנייה של דק, כך שהוא מחוטא ועמיד בפני ריקבון.
ברגים ומחברים כל הברגים ומחברים אחרים המשמשים לבנייה של הדק לרבות בין הדק למבנה קיים חייבים להיות פלדה מגולוונת מצופה אבץ או נירוסטה כדי להיות עמיד בפני קורוזיה, כדי למנוע היחלשות החיבור בשל נזקי מים. מעקה בטיחות מעקה בטיחות נדרש בכל מקום שהדק נמצא 80 סנטימטר או יותר מעל לרצפה. מעקה הגנה על דקים במבני מגורים חייבים להיות לפחות 90 סנטימטרים גובה, גם מדרגות בגובה של יותר מ 80 סנטימטרים מעל הרצפה חייבות מעקה בטיחות.