לפני שאתה בונה פרגולה

פרגולה הוא מבנה מעץ שתחילתה במצרים העתיקה, יוון ורומא. השימוש המודרני הראשון שלה היה בתקופת הרנסנס המוקדמת, כאשר הפרגולה הפכה למבנה עם תאורה בגינות איטלקיות ולאחר מכן התפשטה לשאר אירופה. פרגולה היא מבנה בודד או מבנה חיצוני מצורף, היא מרובעת או מלבנית בצורתה, היא נתמכת בקצותיה עם עמודים, ויש להה גג פתוח או מקורה או חצי מקורה. פרגולות מסוימות כוללות מקום ישיבה, בעוד שפרגולות אחרות מיועדות לעמידה או למעבר.

החלט למה הפרגולה מיועדת.

לאיזה מטרה אתה מקים פרגולה? לאירועים? לכמה אנשים? למנוחה בצהריים? פרגולה לילדים? מתכנן לשים ריהוט בפרגולה? רק לנוי בחצר? פרגולה לצמחים מתפסים? לעל האש עם חברים? פרגולה למרפסת שמש?ישנם פרגולות בשתי גרסאות, אחת עומדת בנפרד מהבית על ארבעה עמודים, השנייה נתמכת בקיר הבית. ויש לה שני עמודים או נתמכת בקיר הבית ללא עמודי תמיכה. בניית פרגולות יכולה להתבצע באדמה עם יציקות בטון, על ריצפה, או על דק.

מה גודל פרגולה שאתה צריך?

מדוד את השטח שבו אתה מתכנן להקים את פרגולה שלך. פרגולות הן מרובעות או מלבניות, החלט על האורך ורוחב של הפרגולה שאתה רוצה, קח בחשבון שהגג ממשיך מעבר לקו העמודים.

פרגולה באיזה סגנון?

פרגולה עם ארבעה עמודים נפרדת מהבית? עמודים על רצפה או באדמה מחוץ לשטח הרצפה? במקרה של פרגולה המתחברת כהמשך לבית שלך, חשוב אם אתה צריך לבנות שני עמודים תומכים או שהיית בוחר פרגולה תלויה ללא עמודים. פרגולה מעוצבת? עם גג נפתח ונסגר בהתאם למזג האוויר.

 

תמונות ורעיונות לעיצוב פרגולות עץ

 

מאיזה חומר אתה רוצה פרגולה?

פרגולה בדרך כלל בנויה מעץ, פרגולות מעץ אורן, ארז, פרגולה מעץ לבן גושני, ישנם היום בשוק גם פרגולות מתכת, פרגולות אלומיניום. כולם חומרים עמידים, כל אחד עם יתרונות וחסרונות משלו. הכי יפה פרגולה מעץ בצבע שאתה אוהב, פרגולה מעץ יותר "חמה" ומזמינה. פרגולה מעץ יכולה להיות עם צבע אטום או צבע שקוף. עם גג מפלסטיק יריעות במבוק, או קורות עץ להצללה מלאה או חלקית.

אביזרים לפרגולה

קח בחשבון שאולי תרצה להוסיף אביזרים נלווים לפרגולה, כגון: מאוורר תקרה, תאורה, סוככים חשמליים אולי פרגולה עם קמין.שקול את כל אבזרים שאולי תרצה. אבזרים יכולים להוסיף לאטרקטיביות והתועלת של פרגולה, אבל הם יוסיפו לעלותה. אבזרים מסוימים דורשים גם חומרים נלווים כגון: פנלים סולאריים או חיווט חשמלי, שעשוי להשפיע על המקום שבו אתה יכול למקם את הפרגולה.

מה התקציב שלך לבניית פרגולה?

יעוד הפרגולה, אביזרים הדורשים חיווט חשמל, גודלה, והחומר ממנו היא בנויה כל אילה יקבעו את המחיר הפרגולה.

 

דורון בן דוד עבודות עץ 
פרגולות, דקים וכל סוגי עבודות העץ, כולל עבודות עץ אומנותיות, תכנון מקצועי, גימור מושלם.
לפגישת היכרות חינם - התקשר עכשיו! 054-648-3942