טיפים לצביעת פרגולה שנרטבה בגשם באמצע עבודה

לא מזמן קניתי בית שיש לו דֶק ופרגולה ישנים, נראה שבעליהם הקודמים הזניחו אותם. ליטשתי בנייר זכוכית את רוב החלק האחורי של הפרגולה עד שנחשף העץ המקורי, יצא מאוד נחמד. רק התחלתי לצבוע מחדש, והתחיל לרדת גשם במפתיע למשך יום שלם. מה עליי לעשות עם חתיכות העץ החשופים שלא נצבעו עדיין אבל נרטבו בגשם? והאם עליי ללטש מחדש את החתיכות שכבר הספקתי להעביר עליהן שכבת צבע דקה? מתיש נורא לעבוד כך!

תשובה:

בדיוק סיימתי בעצמי לצבוע מחדש דֶק ישן. כשירד גשם, נאלצתי לחכות עד שכל העץ יהיה ממש יבש כדי להמשיך בעבודה. לחלקים מסוימים לקח יותר זמן להתייבש מאחרים בגלל שהיו פחות חשופים לשמש. זה בהחלט מעכב את העבודה, שיכלה להיות הרבה יותר קלה.

תהיה בטוח שאין צורך ללטש מחדש בנייר זכוכית חלקים שעדיין לחים כי זה מוציא גרגירי עץ שעלולים להיתקע במכונת הליטוש ולחסום אותה -הייתי בסרט הזה! לא הצטרכתי ללטש מחדש חלקים שכבר צבעתי. אני השתמשתי בשתי שכבות צבע אוטם ושתי שכבות של צבע חיצוני עליון שבחרתי. הגשם לא השפיע, כי סיימתי לצבוע את כל השכבות העליונות.

טיפ נוסף שאני יכול לומר לך הוא: שתוודא שאין לך שם פריט ריהוט עם גומי בקצוות רגליהם בגלל שחום עלול לגרום לגומי להידבק על הדֶק ולהשאיר סימנים שחורים בעץ. חומר לניקוי כתמים מעץ הצליח להסיר את הכתמים השחורים אבל נאלצתי בסוף להחליף את הגומי ברפידות לֶבֶד.

בנוסף, תוודא שלא תגרור רהיטי עץ על המשטח הצבוע! כפיתרון למקרה זה, חתכתי 4 ס"מ מהרגליים של שולחן הפיקניק שלי והוספתי להם גלגלים, שזה ממש מגניב! כי עכשיו אנחנו יכולים להזיז את השולחן כשצריך. הוספתי רגליי פלסטיק כאלה שמתחברים עם בורג לספסל ישיבה מעץ. הוספתי גם כפתורי לֶבֶד לפריט רהיט העשוי ברזל יצוק ולמעמד העציצים מברזל שעומד מתחת לשמשייה של השולחן, הוספתי גלגלים גם.
אני יודע שנתתי לך יותר ממה ששאלת, אבל זה בגלל שעברתי כבר את כל זה וחשבתי לתת לך יותר טיפים.
הדֶקים שלי נראים ממש מעולה עכשיו, הרבה יותר טוב מאיך שנראו קודם.

לרעיונות חדשים בפרגולה כנס לכאן עבודה נעימה – ותהנה !!!