למה פרגולה מעץ?

עץ הוא דבר שגדל בטבע, הדבר האמיתי. הוא אינו סינטטי, אינו חוזר על עצמו. במובן הטכני הוא עולה על כל החומרים האחרים מבחינת כמות הדברים שאפשר לעשות איתו, אפשר לחרות בו, לכרסם, לשייף, ליישן אותו, להגיע לסוגי גימורים שונים, מאלו ה"פראיים" ביותר, המחוספסים, הבלתי מלוטשים ועד לגימורים הכי מלוקקים, נקיים ואלגנטיים, אפשר ממש לפסל בו.

 

פרגולת עץ נותנת הרגשה של בטחון, כשאתה רואה פרגולת עשויה עץ, אתה מכיר אותו, אתה יודע ממה החומר עשוי, פרגולת עץ נותנת תחושת חוזק, חספוס טבעי, של משהו מאד בסיסי בקיום של העולם, פרגולת עץ מחזיקה המון שנים מעמד, היא יציבה וקבועה.
עץ מפעיל רגשות משם שכל חתיכת עץ מחייבת התמודדות כאילו היא בעלת אישיות משל עצמה. אתה לא יכול לעשות עם העץ מה שאתה רוצה, אלא אם אתה מבין אותו, הוא מתנגד לך, הולך איתך,יש לו כוח וצריך להתגבר עליו כדי לעבוד איתו.
לעץ מלא יש יופי וטקסטורות משלו, כל עץ ספציפי שונה מחברו, לאחד יש טקסטורה מסוימת כיון שגדל בקצה הצפוני של היער, וזה שגדל לידו, בגלל תנאי השטח השונים ולו במעט, שונה ממנו לחלוטין. העץ הוא יצירה של הטבע.

 

פרגולות עץ מלא משדרות משהו אחר, נעים, רגשי, בעל נוכחות. יש להן השפעה על שאר מראה הבית, והפרגולה הופכת להיות יצירה בפני עצמה, חלל שמכתיב תאורה וצביעה מסוימים, הנקבעים על פי הפרגולה עצמה. פרגולות מעץ מלא מעובדות בסופו של דבר ביד, וביד יש את תחושת הרגש הטובה ביותר שעוברת לבל מי שרואה אותו וחי עמו.

כדי להבין בדיוק במה מדובר ומה מבדיל פרגולות אלה מפרגולות מתכת:

תמונות של פרגולות עץ