מדרגות עץ חיצוניות בעלות עיצוב אטרקטיבי

עץ הוא החומר העיקרי ממנו עשויים רהיטים שונים וגם הרכיב המרכזי של פנים וחוץ הבית. עץ הוא חומר רב תכליתי, המתגלה כמועיל ביותר בעיצוב הבית, החל מהיסודות, הרצפות מדרגות, וכמובן הרהיטים.

השימוש המרכזי של מדרגות עץ הוא כאמצעי גישה מאזור אחד לשני או פשוט חיבור בין הקומה הראשונה אל הקומות העליונות.  מדרגות עץ יכולות גם לחבר בין החלק התחתון לעליון כדוגמת מדרגות חיצוניות.

מדרגות עץ חיצוניות ממוקמות מחוץ לבית או מחברות בין דקים, מרפסת והכניסה לבית אל הקרקע. זו הסיבה שבגללה לגרם מדרגות זה יש מספר מדרגות קטן והסגנון שלו נראה פשוט יותר מזה של גרם מדרגות העץ שבתוך הבית, באופן יחסי אין בו שום דבר מיוחד.

למרות זאת, אין משמעות הדבר שעלינו להקל ראש מהסגנון או העיצוב של גרם מדרגות העץ החיצוני. עלינו לעצב את המדרגות כדי שיראו מושכות ומזמינות בעיקר אם הן עשויות מעץ.

מדרגות עץ דורון בן דוד

למרות שאפשר להשתמש בבטון אבן וריצוף לייצור המדרגות עצמן, אבל השימוש בעץ לייצור ובניית המדרגות הוא עדיין הבחירה המועדפת. מדרגות מעץ יתאימו באופן מושלם לגרם המדרגות עצמו משום הדבר יראה יותר טבעי.

ניתן לבחור בעיצוב ייחודי עם אפשרויות שילוב שונות במדרגות עצמן.

השילוב יכול להיות קשור לעובי העץ בו נבחר להשתמש או בגודל עצמו.

השילוב של גדול, קטן, עבה ורחב בעיצוב גרם המדרגות יהפוך אותו ליפה ומושך יותר.

בנוסף ניתן גם להוסיף מעקה אם הדבר חשוב והכרחי.

כשמשתמשים בעץ כחומר בניה, יש להציב כמה לוחות עץ בצורה אופקית בכדי שהמבנה יהיה חזק יותר. יש לוודא שבוחרים בסוג עץ עמיד יותר לשימוש חיצוני או שחייבים לצבוע ולהגן עליו בצבע עמיד לפגעי מזג אוויר.

מדרגות עץ דורון בן דוד

מצא באינטרנט רעיונות לעיצוב מדרגות עץ או הזמן אותנו לייעוץ.

תכנן את בניית גרם המדרגות היטב לפני שתיגש לביצוע.

נסה להגיע לעיצוב שיהיה שילוב והמשך וייאזן בין המדרגות והמרפסת או הכניסה.

בכל הקשור לקישוטים, אפשר להוסיף מנורות לצד גרם המדרגות או על המעקה או שאפשר לחורר חור בכל אחת מהמדרגות ולמקם בו נורה שתדלק בלילה מסיבות של בטיחות. אם רוצים מראה טבעי ופראי יותר, ניתן לשתול שיחים משני צדי גרם המדרגות.

דוגמאות ורעיונות חדשים למדרגות עץ

מדרגות עץ דורון בן דוד
מדרגות עץ חיצוניות
מדרגות עץ צבועות בצבע הגנה
מדרגת עץ